Rower szosowy (kolarka) (Nr 6041171)

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 1835.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Krosno

Od 27 kwi 2020 do 30 maj 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Horsham

30 maj 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego opakowania lub nabyć właściwy karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto odkręcić i ściągnąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe części jednośladu warto ułożyć w odrębnych, małych pudełkach bądź osłonić kawałkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby bądź przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie należy zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców zabezpieczających przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu wykonania transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.