(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rower tandem 255 cm (Nr 8255438)

Waga
Sztuk
rower tandem 255 cm
31 kg
1
Łączna waga:
31 kg
Dystans
957 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Friesoythe

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Laryszów

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki rower należy zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie kupić właściwy karton w supermarkecie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić oraz zdjąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się osadzić w osobnych, małych pudełkach albo osłonić kawałkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki należy osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie opłaca się zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców osłaniających paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.