(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rower tandem z Niepołomice do Turek (Nr 5599003)

rower tandem z Niepołomice do Turek

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 342.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Niepołomice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Turek

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła albo kupić odpowiedni karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle , należy zdemontować i zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru warto umieścić w osobnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie osłonić kawałkami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby bądź przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie opłaca się zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców osłaniających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty realizacji transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.