(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rower trójkołowy - z Berlin do Niepołomice (Nr 6656617)

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 623.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Niepołomice

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy jednoślad należy zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego kartonu albo nabyć taki karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle , należy zdemontować i usunąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru najlepiej osadzić w osobnych, mniejszych pudełkach albo osłonić fragmentami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu warto zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw chroniących paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.