rower x 2 (Nr 7534589)

rower x 2
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
rower
150 x 40 x 110 cm
15 kg
2
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
30 kg
Dystans
1378 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 26 kwi 2021 do 29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Piza

Od 9 maj 2021 do 16 maj 2021


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których przewóz wymaga wielkiej uwagi uważa się paczki, które często ulegają uszkodzeniom oraz są kruche i nietrwałe. Zaliczamy do nich np. instrumenty muzyczne, rzeczy szklane, antyki, wyroby ceramiczne oraz przedmioty wykonane z delikatnych materiałów. W gronie nieustannie przetransportowywanych rzeczy możemy wyróżnić gitary, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, lustra oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia właściwego osłonięcia transportu jest kluczowa. Warto wykorzystać surowce chroniące jak na przykład: folia bąbelkowa, folia stretch lub tektura. Folii bąbelkowej i kartony dobrze jest skorzystać do zabezpieczenia mniejszych fragmentów – można je kupić w sklepie budowlanym i w portalach w sieci. Natomiast folia stretch wykorzystywana jest do owinięcia całego przedmiotu. Do zabezpieczenia przesyłki można zastosować również koce, styropian, gazety, ubrania oraz taśmy.

 

Koszt przewozu przesyłki o wielkiej ostrożności

 

Cena przewozu przesyłki, która domaga się wyjątkowej ostrożności zależy od wagi i wielkości, jak również od odcinka między punktem załadunku oraz punktem rozładunku. Na definitywny koszt może rzutować także niezbędność zapewnienia surowców ochraniających przez firmę przewozową. Np., za przewóz lustra na odcinku Warta - Gliwice wydano prawie 250 zł. Tymczasem za transport zegara nad kominek na odcinku z Łodzi do Holandii kosztowało 200 złotych. Za transport rzeźby kamiennej na odcinku Warszawa – Umianowice zapłacono 300 PLN.