(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rower x1 (Nr 6735132)

rower  x1

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 197.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

23 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Białystok

24 paź 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego pudła bądź kupić pasujący karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto odkręcić i ściągnąć wszystkie ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie osadzić w odrębnych, małych kartonach lub zabezpieczyć fragmentami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle warto zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie surowców ochraniających paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wielkości, a również daty realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.