(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Ładunki, Inne ładunki Dodano: 2018-12-01 14:08

Rowerek dziecięcy (Nr 3583417)

Długość [m]:

1.30

Szerokość [m]:

0.14

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

14.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

80

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 304.00 km

Transport innych ładunków

Przewóz innych ładunków

Koszt transportu różnych towarów jest zależny od rozmiaru towaru, daty przewozu oraz odległości między miejscem załadunku i rozładunku.

Klasyfikacje ładunków

Przewóz towarów rozdzielamy na podkategorie takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełny samochód dostawczy, pojemniki metalowe oraz wywrotka.

Palety - stanowią podstawę, na której układa się niewielkie przedmioty lub pakunki. Najbardziej rozpowszechnionym typem palety są palety euro. Na nich często przewozi się meble, paczki, produkty budowlane (takie jak terakota, panele itd.), okna jak również towary chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to transport towaru, który powinno się przewozić pojazdem - Tirem oraz zajmuje tylko fragment przestrzeni do załadunku. Do takiego rodzaju przewozu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL dotyczy transportu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu - Tira.
Przy takim typie przewozu używa się różnego rodzaju samochody ciężarowe.

Kontenery – Przewóz niektórych towarów wymaga użycia kontenera – głównie przy przewozie ładunków w postaci płynu i towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można również przewozić towary drobne w paczkach – workach, kartonach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

Wywrotka – pomaga w transporcie ładunków płynnych i kawałkowych – łatwo rozpoznać ją dzięki specyficznej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej w tył lub na bok.

Inne towary – ładunki, które nie kwalifikują się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do tzw. towarów pozostałych. Znajdziemy tu m.in. zlecenia odnoszące się do przewozu rusztowania czy transportu gąsienic od koparki.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dąbrowa Górnicza, Polska

Termin elastyczny