(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rowerek treningowy (Nr 6964625)

Długość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

80

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 725.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Nordhorn

Od 3 gru 2020 do 4 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Niegosławice

Od 1 sty 2021 do 4 sty 2021


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli posiadamy do przewiezienia mniejszy towar, który nie potrzebuje wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje wykorzystania całej powierzchni, wówczas wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w przewozie LTL zalicza się auta, których waga przekracza 3,5 t. i inne samochody spełniające zasady ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki klasa: firanka lub furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w ramach LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i wymiary. Wypada także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać ładunek. Kluczowa bywa także informacja w tematyce usługi – czy obejmuje wyłącznie transport, czy również załadunek oraz rozładunek. Istotny może być także termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w ramach LTL to z reguły paczki z odzieżą, paczki, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.