(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rowerek Treningowy (Nr 6969335)

Długość [m]:

1.6

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

80

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Dystans: 729.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Ruppichteroth

4 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Niegosławice

Od 4 gru 2020 do 7 gru 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przetransportowania nieduży ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zagospodarowania całej płaszczyzny, wówczas wybranie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest właściwe. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL zalicza się auta, których waga przekracza 3,5 t. oraz inne maszyny spełniające warunki ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki w wersji: firanka lub furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – ciężar i gabaryty. Wypada także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, trzeba opisać paczkę. Ważna jest również informacja w sprawie usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie transport, czy także załadunek i rozładunek. Kluczowy może być również termin wykonania usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to z reguły paczki z odzieżą, paczki, meble, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.