(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rowerek treningowy (Nr 7005377)

Długość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

80

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 725.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Nordhorn

Od 9 gru 2020 do 10 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Niegosławice

Od 6 sty 2021 do 8 sty 2021


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie kawałka przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli mamy do przetransportowania niewielki towar, który nie wymaga wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zagospodarowania dużej przestrzeni, wówczas wybranie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest odpowiednie. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się samochody, których ciężar przewyższa 3,5 t. i inne samochody spełniające kryteria ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka i furgon. Rodzaj ciężarówki powinien być przystosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – ciężar i wielkość. Powinno się również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, trzeba opisać opakowanie. Ważna bywa również informacja w tematyce usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie transport, czy przykładowo załadunek oraz rozładunek. Kluczowy może być również termin realizacji usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.