(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-26 00:54

Rowery 3 szt

(Nr 2322176)
Rowery 3 szt

Marka i model:

Rower

Waga w kg (łączna):

40.00

Dystans: 1474.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bellenberg, 89287, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stanisławów, 80024, Ukraina

Termin elastyczny