Rowery MTB x 5 (Nr 7597493)

Rowery MTB x 5
Waga
Sztuk
Rowery MTB
80 kg
5
Łączna waga:
400 kg
Dystans
320 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Radom

Od 25 mar 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Witkowo

Od 25 mar 2021 do 31 maj 2021


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy rower należy zostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć taki karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto zdemontować oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części jednośladu najlepiej osadzić w oddzielnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie warto zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów chroniących paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także daty realizacji przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.