Rowery x 2 (Nr 7571992)

Rowery  x 2
Waga
Sztuk
Rowery
15 kg
2
Łączna waga:
30 kg
Dystans
600 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Rybnik

Od 8 lip 2021 do 14 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Srokowo

Od 9 lip 2021 do 18 lip 2021


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowy rower należy zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła czy też kupić właściwy karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się odkręcić oraz ściągnąć wszystkie ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu warto ułożyć w odrębnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby albo przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle warto zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców ochraniających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a także terminu wykonania transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.