(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Royal Enfield Bullet 350 Standard (Nr 4888686)

Royal Enfield Bullet 350 Standard

Marka i model:

Enfield bullet 1979

Waga w kg (łączna):

150.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Indie, Kerala, Pazhayannur-Alathur Road

1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

31 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.