Royal enfield Classic 350cc (Nr 5759507)

Marka i model:

2016 royal enfield classic 350cc

Waga w kg (łączna):

194

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Indie, Radżastan, Jaipur

19 sie 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 15 sie 2020 do 3 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.