Royal enfield himalayan (Nr 6429563)

Royal enfield himalayan

Marka i model:

Royal enfield himalayan

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Kuba, La Habana, Hawana

21 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.