Royal Enfield Himalayan (Nr 7024779)

Royal Enfield Himalayan
Waga
Sztuk
Royal Enfield Himalayan
Długość
219 cm
182 kg
1
Łączna waga:
182 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 1 wrz 2021 do 1 paź 2021

Adres i termin dostawy

Brazylia, Rio De Janeiro, Rio De Janeiro

Od 1 wrz 2021 do 1 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednak tylko pozornie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.