(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rozrzutnik obornika ( przyczepa) (Nr 3728163)

Marka i model:

Rozrzutnik obornika

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

4500

Dystans: 268.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Stężyca

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Róg

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych nierzadko jest przewozem o wielkich gabarytach. Do pojazdów rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Sporawe urządzenia rolnicze są maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie powinny swobodnie poruszać się po jezdniach, gdyż ich rozmiar przekracza dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w UE. Przeszkodę stanowić może również napór osi pojazdów uprawnych, jaki przerasta standardy dopuszczalne dla większości tras.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych często korzysta się z naczepy rodzaju jumbo oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn uprawnych powinni dysponować stosownie przysposobionymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć urządzenia uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również mieć stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, gdy zestaw przekracza możliwe reguły wymiarami lub ciężarem, konieczne będzie dostanie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt przewozu urządzeń rolniczych

Koszt przewozu urządzenia rolniczego jest związana od wymiarów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na wycenę transportu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być również czas przewozu.