(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-08-13 15:56

ROZRZUTNIK OBORNIKA (PRZYCZEPA) WAGA 5.5T DŁ 8.5M (POSZERZANE SLUPKI DO WJAZDU) (Nr 3094658)

Marka i model:

Gyrax

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

2.65

Wysokość [m]:

3.2

Waga w kg (łączna):

5000.00

Budżet zlecenia [zł]:

3500

Dystans: 1513.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport maszyn uprawnych prawie zawsze jest przewozem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkoformatowe maszyny uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione samodzielnie przemieszczać się po drogach, bo ich wielkość przewyższa dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak także w Unii Europejskiej. Utrudnienie stanowić może także nacisk osi pojazdów rolniczych, jaki przerasta standardy możliwe dla większości tras.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

    Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły korzysta się z przyczepy rodzaju semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych posiadają stosownie dopasowanymi lawetami, które mogą być w stanie przetransportować ciągniki uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeśli zestaw przekracza dopuszczalne zasady wymiarami lub ciężarem, potrzebne jest dostanie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu urządzeń rolniczych

    Cena transportu ciągnika rolniczego jest związana od wymiarów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na koszt transportu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym elementem może być także termin transportu.

Adres i termin nadania

Francja, Burgundia-Franche-Comté, Merry-Sur-Yonne

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Termin elastyczny