(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rozsiewacz do nawozu amazone (Nr 8211846)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Rozsiewacz do nawozu amazone
240 x 160 x 150 cm
350 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
350 kg
Dystans
408 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Magdeburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Duisburg

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych nierzadko bywa transportem o dużych gabarytach. Do pojazdów rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Olbrzymie maszyny uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa zwyczajnie jeździć po polskich trasach, gdyż ich rozmiar przekracza możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w UE. Kłopot powodować może dodatkowo nacisk osi maszyn uprawnych, który przekracza normy możliwe dla większości szos.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych często korzysta się z naczepy rodzaju jumbo oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych powinni dysponować właściwie dopasowanymi lawetami, jakie potrafią przetransportować pojazdy uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, kiedy zestaw przewyższa dozwolone zasady wymiarami lub ciężarem, konieczne będzie otrzymanie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena transportu urządzeń rolniczych

Koszt przewozu pojazdu rolniczego jest zależna od wymiarów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na wycenę transportu wpływa także odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być jeszcze termin transportu.