(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

RozsiewaCz nawozu (Nr 3943830)

RozsiewaCz nawozu

Marka i model:

Amazone zgb

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2.6

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

3000

Budżet zlecenia [zł]:

2200

Dystans: 577.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Laage

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Oława

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych nierzadko bywa przewozem o dużych gabarytach. Do pojazdów rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Duże urządzenia uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie przemieszczać się po jezdniach, jako że ich wymiar przerasta dopuszczalne gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak również w UE. Problem powodować może także napór osi maszyn rolniczych, jaki przerasta zasady dozwolone dla większej części szos.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych zazwyczaj wykorzystuje się przyczepy rodzaju semi i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych mają prawidłowo przystosowanymi lawetami, które mogą być w stanie przetransportować ciągniki uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, gdy maszyna przerasta dozwolone standardy wymiarami lub ciężarem, wymagane będzie uzyskanie odpowiedniego zezwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

Cena transportu ciągnika rolniczego jest związana od gabarytów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na koszt transportu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym elementem może być jeszcze termin transportu.