(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rozsiewacz Nawozu (Nr 5298386)

Marka i model:

Amazone

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

1.2

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 942.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Leese

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Bochnia

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów rolniczych z reguły jest przewozem o wielkich rozmiarach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkie pojazdy uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny zwyczajnie przemieszczać się po ulicach, ponieważ ich wymiar przerasta dopuszczalne gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak również w Unii Europejskiej. Przeszkodę stanowić może jeszcze nacisk osi urządzeń rolniczych, jaki przewyższa reguły dopuszczalne dla większej części dróg.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły wykorzystuje się przyczepy typu jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych posiadają prawidłowo dostosowanymi lawetami, które umożliwiają przewieźć ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli zestaw przewyższa dopuszczalne normy wielkością lub wagą, wymagane jest odebranie odpowiedniego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu maszyn uprawnych

Cena transportu ciągnika rolniczego jest uzależniona od wymiarów, ciężaru i stanu maszyny. Na wycenę transportu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być dodatkowo termin przewozu.