(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Rückewagen (Nr 7611248)

Rückewagen
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Rückewagen
480 x 210 x 250 cm
1500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
1500 kg
Dystans
569 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Monschau

Od 5 kwi 2021 do 12 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Thiersheim

Od 20 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów uprawnych niejednokrotnie bywa transportem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Sporawe maszyny uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione swobodnie przemieszczać się po ulicach, dlatego że ich rozmiar przerasta możliwe gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak także w Europie. Kłopot przedstawiać może także napór osi maszyn rolniczych, jaki przekracza standardy dozwolone dla większości dróg.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych niejednokrotnie używa się przyczepy rodzaju jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych powinni posiadać właściwie dopasowanymi lawetami, jakie są w stanie przewieźć ciągniki rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, jeśli pojazd przewyższa dopuszczalne standardy rozmiarem lub wagą, wymagane jest zdobycie odpowiedniego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu pojazdów rolniczych

Koszt przewozu maszyny uprawnego jest zależna od wielkości, wagi i sprawności pojazdu. Na koszt transportu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym elementem może być także termin przewozu.