(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ruderboot (Nr 5408174)

Długość [m]:

4.5

Szerokość [m]:

1.57

Wysokość [m]:

0.60

Waga w kg (łączna):

100

Dystans: 402.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Bühl

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Viersen

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” znajduje się szerokie pasmo różnego rodzaju pojazdów żeglujących. Zaczynając od małych, jak: kajaki, małe łódki, czy też większych jak: łodzie motorowe. Przy transporcie żaglówek, w szczególności tych dużych, fundamentalną sprawą jest ich ciężar. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki przewóz łódki, musi mieć świadomość czy ładunek przekroczy 3,5 t. W momencie, kiedy dojdzie do przekroczenia zalecanej wagi, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL i przewoźnik ma obowiązek posiadać w ciężarówce aparaturę typu: viaBox.

Podczas przewozu motorówki - niezależnie od jej gatunku - dobrze jest wynieść jak największą liczbę rzeczy ruchomych, a te których nie można usunąć przymocować tak, żeby się nie ruszały. Dobrze jest mieć świadomość, że rzeczy poruszające się potrafią zniszczyć żaglówkę w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt transportu motorówki czy też żaglówki przede wszystkim zależy od ciężaru, rozmiaru jak i odcinka do pokonania. W przypadku, kiedy samodzielnie nie jesteśmy w stanie przetransportować jacht, polecamy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ogłoszenie, a w parę sekund informacja zostanie dostarczona do wielu setek firm transportowych, które przeanalizują wypisany ładunek i przedłożą swoje wyceny. Dzięki temu w jednym miejscu ma się dostęp do dużej liczby ofert różnych firm przewozowych. Czym dogłębniej będzie przedstawiony ładunek, tym prawdziwsza będzie podana cena takiego transportu.

Np., cena dla kajaka znajduje się w przedziale 0,3-0,5 zł/km. Cena motorówki typowego rozmiaru, najczęściej rozpoczyna się od 1,2 zł/km, a koszt większego jachtu - to przeważnie zakres 2,5-3 zł/km.