(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Rundballenpresse (Nr 5295370)

Rundballenpresse

Marka i model:

Claas variant 485

Długość [m]:

4.66

Szerokość [m]:

2.66

Wysokość [m]:

3.03

Waga w kg (łączna):

3730

Dystans: 406.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Coppenbrügge

10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Pommersfelden

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn uprawnych z reguły bywa przewozem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie urządzenia rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa swobodnie poruszać się po jezdniach, jako że ich wielkość przerasta dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Przeszkodę powodować może jeszcze nacisk osi pojazdów rolniczych, jaki przewyższa zasady dozwolone dla większości szos.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych z reguły używa się przyczepy rodzaju jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych posiadają prawidłowo przystosowanymi lawetami, które umożliwiają przewieźć pojazdy uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przewyższa dozwolone zasady gabarytami lub wagą, konieczne będzie odebranie specjalnego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena transportu ciągników rolniczych

Koszt transportu maszyny rolniczego jest zależna od wymiarów, ciężaru i stanu urządzenia. Na koszt transportu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym elementem może być także termin transportu.