(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 14:29

running Audi A5

(Nr 2320208)
running Audi A5

Marka i model:

2008 Audi A5

Waga w kg (łączna):

1955.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 942.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Lipsk, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szeged, Węgry

Termin elastyczny