(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rusztowanie aluminiowe (Nr 7571082)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Rusztowanie aluminiowe
300 x 250 x 200 cm
100 kg
1
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Łączna waga:
100 kg
Dystans
1091 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Jutlandia Północna, Støvring

16 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Mojusz

30 mar 2021


Transport maszyn i sprzętu

Transport urządzeń i sprzętu wymaga doświadczenia ze strony przewoźnika, który musi dostatecznie dobrze osłonić maszynę, żeby ustrzec się różnego rodzaju awarii, otarć i wgnieceń. Do najczęściej zlecanych ładunków w sekcji transport urządzeń i sprzętu są spawarki, młoty, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, stelaże, sprzęt medyczny, piece, urządzenia czyszczące, podnośniki jak i wiele innych.

Koszt transportu maszyn i sprzętu

Cena przewozu urządzeń i sprzętu będzie uzależniona często od gabarytu i wagi przedmiotu oraz od odległości od punktu załadunku do miejsca rozładunku. Często transport urządzeń jest przewozem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania odpowiednich koncesji jak również profesjonalnej znajomości tematu ze strony firmy transportowej. W Polsce średnia cena  transportu urządzenia wynosi 1,28 zł/km. Orientacyjnie np., transport urządzenia wulkanizacyjnego na terenie Polski to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej w kraju związane jest z wydatkiem blisko 1,02 zł za kilometr.

Cena przewozu maszyn lub sprzętu poza teren Polski

Często wybieranymi kierunkami w międzynarodowym transporcie urządzeń lub sprzętu są Niemcy oraz Anglia. Śr. koszt transportu urządzeń i sprzętu na 1 km przy trasie Polska – Anglia jest wydatkiem około 0,70 PLN. Przykładowo, przewóz spawarki na trasie Polska – Anglia będzie kosztował średnio 0,23 zł/km. Za to na odcinku nasz kraj – Niemcy za transport maszyn będzie kosztował średnio 0,95 zł/km. Na tym odcinku za przewóz urządzenia typu oklejarka kosztuje prawie 1,18 zł za kilometr, a transport frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł/km.