(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ruzi (Nr 4975618)

Ruzi

Marka i model:

Rusi Classic 250

Waga w kg (łączna):

133

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Filipiny, Cebu, Cebu City

30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Tanzania, Dar Es Salaam, Dar Es Salaam

7 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.