(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rzeczy, urządzenia (Nr 6128286)

Waga w kg (łączna):

150

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

inne

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

1

Dystans: 352.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Zakopane

28 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łask

28 maj 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym i pracochłonnym procesem, mimo to, kiedy odpowiednio ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych problemów.

            W pierwszym etapie warto przeprowadzić eliminację posiadanych sprzętów. Kiedy czegoś od wielu lat nie używamy lub jeżeli jest uszkodzone, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania wszystkich rzeczy przydadzą się mocne pudła, które należy kupić lub podpytać o nie w pobliskim markecie, który na ogół wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz kartonów, można zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo rozłożyć ciężar, np. rozdzielić segregatory na parę kartonów, aby bez trudności było je przenieść. Podpisanie każdego kartonu uprości przy rozpakowywaniu rzeczy i urządzaniu się w nowym mieszkaniu. Większe meble warto rozkręcić, aby zapobiec zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Jeżeli posiadamy surowce izolujące, na przykład jak folię strech, możemy poosłaniać bardziej wrażliwe meble, a jeśli nie mamy folii, wówczas możemy zastosować koce, pościel i obkleić normalną taśmę klejącą. Natomiast mniejsze meble owińmy w ubrania lub ręczniki nim rozmieścimy w pudełku.

            Zamawiając przewóz warto powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, ewentualne trudności w podjeździe pod budynek. Koniecznie należy powiedzieć, jeśli pojawiają się wyjątkowe wymagania odnoszące się do konkretnych mebli.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której dużo specjalistycznych firm transportowych proponuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i osłanianie waszego majątku.