rzeczy użytkowe (powierzchnia jednego pokoju małego typu. rowery, urządzenia kuchenne itp - nie mebl (Nr 5945900)

rzeczy użytkowe (powierzchnia jednego pokoju małego typu. rowery, urządzenia kuchenne itp - nie mebl

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

2

Budżet zlecenia [zł]:

5000

Dystans: 2425.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Sligo, Sligo

Od 18 mar 2020 do 30 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 9 kwi 2020 do 30 maj 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym oraz czasochłonnym procesem, mimo to, gdy właściwie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych trudności.

            Na początek warto zrobić selekcję posiadanych przedmiotów. Kiedy czegoś od kilku lat nie używamy lub jak jest uszkodzone, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania różnych sprzętów nadadzą się solidne pudła, które należy zakupić lub zapytać o nie w pobliskim markecie, który na ogół przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto wziąć worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, przykładowo rozdzielić talerze na parę pakunków, aby z łatwością było je dźwigać. Opisanie każdego pudła pomoże przy rozpakowywaniu przedmiotów i urządzaniu się w nowym miejscu. Duże meble należy rozkręcić, żeby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Kiedy posiadamy materiały osłaniające, takie jak folię strech, możemy poosłaniać bardziej kruche meble, a kiedy nie mamy folii, wówczas możemy wykorzystać koce, pościel i obkleić standardową taśmę samoprzylepną. Podczas gdy małe meble okręćmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zamawiając przewóz należy powiedzieć firmie transportowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, czy też utrudnienia w podjeździe pod lokal. Koniecznie należy poinformować, jeśli występują specjalne wymogi odnoszące się do jakiś rzeczy.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której dużo specjalistycznych przewoźników proponuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i chronienie naszego dobytku.