(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rzeźba (Nr 3879879)

Długość [m]:

240

Szerokość [m]:

50

Wysokość [m]:

50

Waga w kg (łączna):

90.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 602.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 11 lut 2019 do 13 lut 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Sopot

Termin elastyczny


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki bywa zagadnieniem, któremu wypada poświęcić sporo uwagi, bowiem są to z reguły rzeczy o znacznej wartości, czy to pieniężnej, czy sentymentalnej.

            Kiedy planujemy znaleźć ten typ transportu w portalu Clicktrans, zaznacz opcję „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wtedy przekonanie, iż paczka zostanie objęta odpowiednią troską przez firmę transportową. Jeśli życzysz sobie, żeby firma przewozowa zapakowała pejzaż czy rzeźbę, napisz taką notkę w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, możesz także uściślić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ofertą.

            Jeśli możesz sam zapakować rzeźbę do przewozu, pamiętaj o kilku zasadniczych wytycznych. Folia stretch będzie w sam raz do osłonięcia powierzchni przed zadrapaniami. Kiedy zawijasz nią pejzaż, folia stretch nie powinna przylegać do pomalowanej powierzchni, dobrze jest przedtem zawinąć dzieło w inną, delikatniejszą dzianinę, np. w prześcieradło. Jeżeli starasz się przewieźć dzieło w pudełku czy skrzyni, koniecznie wypełnij puste miejsca między obrazem a przegrodami kartonu. Warto do tego zastosować specjalne styropiany albo plastikowe wypełniacze, jednak sprawdzą się także, pomięte kawałki makulatury, na przykład magazynów. Istotne jest, żeby pudło było raptem ździebko większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć przemieszczania się wewnątrz kartonu.

            Cena transportu rzeźby często zdarza się, że jest zadziwiająco mała. Przeprowadzony w portalu Clicktrans przewóz sporego malowidła na odcinku z Krakowa do Warszawy odbył się za jedyne 100 złotych.