(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 20:17

Saab (Nr 2753812)

Saab

Marka i model:

Saab 9-5

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1958.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Malmo, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Cascastel-des-Corbières, 11360, Francja

Termin elastyczny