(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Saab 9-3 (Nr 4891782)

Saab 9-3

Marka i model:

Saab 9-3

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 516.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Tarnobrzeg

16 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Stanclewo

31 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.