(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Saab 9-3 (Nr 6473158)

Waga Sztuk:
Saab 9-3 2 Gen. (2002 - 2007) Sedan
Długość
463 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1605 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1605 kg
Dystans: 1723 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Gävleborgs Län, Gävle

Od 31 sie 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 31 sie 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.