(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2019-01-01 11:37

Saab 9-3 (na kołach) (Nr 3702333)

Saab 9-3 (na kołach)

Marka i model:

Saab 9-3 kombi

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 18.00 km

Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wiatraczna 15, Warszawa, 04-366, Polska

4 sty 2019

Adres i termin dostawy

Leśna 8, Józefów, 05-420, Polska

4 sty 2019