Saab 9-5 (Nr 7670557)

Saab 9-5
Waga
Sztuk
Saab 9-5 1 Gen. [restyling] (2005 - 2010) Kombi
Długość
484 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1525 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1525 kg
Dystans
1401 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Od 17 maj 2021 do 10 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Monchengladbach

Od 19 maj 2021 do 24 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.