(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Saab 900 (Nr 5591651)

Saab 900

Marka i model:

saab 900 mk1

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 444.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.