(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Saab 9000 (Nr 6752406)

Saab 9000
Waga
Sztuk
Saab 9000 2 Gen. (1993 - 1998) Sedan
Długość
479 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1380 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1380 kg
Dystans
603 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Od 27 paź 2020 do 8 lis 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oppland, Gjøvik

Od 30 paź 2020 do 20 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.