(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-01-28 18:47

Sadzarka

(Nr 2328772)

Marka i model:

Sadzarka 2 rzędowa

Długość [m]:

1.2

Szerokość [m]:

1.6

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

350.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 326.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz maszyn rolniczych nierzadko jest przewozem o dużych rozmiarach. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Duże pojazdy rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny samodzielnie przemieszczać się po drogach, jako że ich rozmiar przewyższa dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w UE. Przeszkodę powodować może dodatkowo napór osi pojazdów uprawnych, który przerasta normy dopuszczalne dla większej części dróg.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

    Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych z reguły korzysta się z przyczepy rodzaju semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych powinni dysponować prawidłowo przystosowanymi lawetami, które mogą przetransportować ciągniki rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, gdy maszyna przekracza możliwe zasady wielkością lub wagą, konieczne jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt transportu ciągników uprawnych

    Koszt transportu pojazdu rolniczego jest uzależniona od wymiarów, wagi i sprawności pojazdu. Na wycenę transportu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być także termin transportu.

Adres i termin nadania

Biała Podlaska, 21-500, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kikół, 87-620, Polska

Termin elastyczny