(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Sadzarka ziemniakow (Nr 4120034)

Marka i model:

Gruse

Długość [m]:

1.7

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 529.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Sobowidz

Od 26 mar 2019 do 30 mar 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Klimontów

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów rolniczych często jest transportem o wielkich rozmiarach. Do pojazdów rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Sporawe maszyny rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa zwyczajnie poruszać się po polskich trasach, bo ich rozmiar przekracza dopuszczalne gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak i w Europie. Kłopot przedstawiać może dodatkowo napór osi maszyn uprawnych, jaki przekracza standardy dozwolone dla większości tras.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych zazwyczaj wykorzystuje się przyczepy rodzaju jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych powinni posiadać właściwie dopasowanymi lawetami, jakie mogą przetransportować ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, kiedy zestaw przekracza dopuszczalne standardy wymiarami lub wagą, wymagane jest otrzymanie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu maszyn rolniczych

Koszt przewozu urządzenia uprawnego jest zależna od wymiarów, ciężaru i stanu urządzenia. Na wycenę transportu wpływa dodatkowo odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym elementem może być dodatkowo czas przewozu.