Sail Boat (Nr 5887411)

Sail Boat

Długość [m]:

9.5

Szerokość [m]:

2.8

Wysokość [m]:

3.8

Waga w kg (łączna):

5500

Dystans: 1786.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Hallands Län, Onsala

Od 28 maj 2020 do 1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Słowenia, Upravna Enota Piran / Unità Amministrativa Pirano, Portorož / Portorose

Termin elastyczny


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Gdy potrzebujemy otrzymać najlepszą wycenę za transport żaglówki, trzeba podać wielkość i wagę łodzi. Takie dane można uzyskać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się od krańca dziobu do środka rufy, zaś wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi. Wiedza o wymiarach jachtu ułatwi firmom transportowym dopasować odpowiednią naczepę oraz spełnić formalne zalecenia narzucone przez przepisy drogowe.

W przypadku, kiedy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze łodzi żaglowej jest istotna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem łodzi żaglowej, warto wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić wyłącznie te, jakie są niezbędne na łodzi. Wszelkie elementy, które zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny zostać ochronione i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu jachtu
Koszty transportu żaglówki zależne są zazwyczaj od rozmiarów i wagi łodzi żaglowej, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niewielkich jachtów rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za transport żaglówki na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.