sailboat (Nr 6262214)

Długość [m]:

7.6

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3.5

Waga w kg (łączna):

2700

Budżet zlecenia [€]:

2000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1597.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

2 lis 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Żupania Splicko-Dalmatyńska, Split

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łódź” figuruje dużo różnego rodzaju łajb pływających. Zaczynając od niepokaźnych, jak: rowery wodne, małe łódki, czy też większych jak: jachty. Przy transporcie żaglówek, przede wszystkim tych dużych, fundamentalną sprawą jest ich waga. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki transport łodzi, musi mieć świadomość czy obciążenie przekroczy 3,5 t. W momencie, kiedy dojdzie do przekroczenia zalecanej wagi, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, firma transportowa musi posiadać w ciężarówce przyrząd typu: viaBox.

Przy transporcie motorówki - niezależnie od jej gatunku - dobrze jest pozabierać jak najwięcej rzeczy ruchomych, a te które zostaną zaczepić w taki sposób, żeby się nie ruszały. Warto posiadać świadomość, że elementy przemieszczające się potrafią uszkodzić łajbę w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt transportu łodzi czy też żaglówki zazwyczaj uzależniony jest od wagi, gabarytów i odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Gdy samodzielnie nie możemy przetransportować łajbę, rekomendujemy skorzystanie z giełdy transportowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” zlecić za darmo ofertę, a w kilka chwil wiadomość dotrze do tysiąca firm transportowych, które przeanalizują zadeklarowany transport oraz wystawią swoje oferty. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jednym portalu ma się wgląd do wielu wycen różnych firm transportowych. Czym skrzętniej jest opisany transport, tym dokładniejsza będzie wycena takiego transportu.

Przykładowo, koszt dla kajaka mieści się w przedziale od 0,3 do 0,5 zł/km. Cena motorówki standardowego gabarytu, przeważnie rozpoczyna się od 1,2 zł/km, a koszt większego jachtu - to najczęściej przedział 2,5-3 złotych za kilometr.