Sailboat (Nr 7423165)

Sailboat

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

4

Waga w kg (łączna):

4000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1375.00 km

Adres i termin nadania

Słowenia, Upravna Enota Koper / Unità Amministrativa Capodistria, Koper / Capodistria

20 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łódź” figuruje sporo różnych łajb pływających. Rozpoczynając od niepokaźnych, jak: kajaki, małe łódki, czy też większych jak: żaglówki. Przy przewozie łodzi motorowych, w szczególności tych większych, ważną sprawą jest ich waga. Firma transportowa, która zdecyduje się na taki przewóz łodzi, musi zdawać sobie sprawę z faktu czy ładunek przewyższy 3,5 tony. Gdy dojdzie do przekroczenia zalecanej wagi, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL przez co firma transportowa ma obowiązek posiadać w ciężarówce aparaturę typu: viaBox.

W trakcie przewozu łodzi - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - istotne jest zabrać jak najwięcej elementów nieprzymocowanych, a te których nie można usunąć przymocować w taki sposób, aby się nie przemieszczały. Dobrze jest mieć świadomość, że elementy poruszające się potrafią uszkodzić łódź w jakimś stopniu.

Koszt transportu motorówki czy też jachtu przede wszystkim zależy od wagi, wielkości oraz odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Gdy osobiście nie możemy przewieźć łódkę, zalecamy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ofertę, a w parę sekund informacja dotrze do tysiąca firm transportowych, które przeanalizują zadeklarowany transport oraz zgłoszą swoje oferty. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym miejscu ma się dostęp do dużej liczby wycen rozmaitych firm transportowych. Czym sumienniej będzie opisany transport, tym prawdziwsza będzie podana cena takiego transportu.

Np., koszt dla kajaka znajduje się w przedziale od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Cena motorówki typowego gabarytu, zazwyczaj zaczyna się od 1,2 zł/km, a cena dużego jachtu - to najczęściej przedział od 2,5 do 3 zł/km.