Sailing Boat (Nr 8028372)

Sailing Boat
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Sailing Boat
940 x 300 x 450 cm
1500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
1500 kg
Dystans
3101 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Grecja, Central, Ateny

Od 8 lis 2021 do 10 lis 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Nouvelle-Aquitaine, Burdeos

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transport łodzi żaglowej

Kiedy chcemy dostać najlepszą wycenę za przewóz łodzi żaglowej, trzeba podać gabaryty oraz wagę łodzi. Takie dane można zdobyć od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od krańca dziobu, aż do środka rufy, natomiast wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią naczepę i spełnić formalne wymogi nakładane przepisami drogowymi.

W przypadku, jeżeli zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z antenami umieszczonymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze jachtu jest istotna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim jest odbywał się jej transport (przykładowo z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Przed transportem łodzi żaglowej, warto wyjąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić tylko te, które są konieczne na pokładzie. Wszelkie elementy, jakie zostały zostawione na żaglówce powinny być osłonięte i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zwinięte, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu żaglówki
Ceny transportu żaglówki związane są głównie od wielkości i wagi żaglówki, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu małych łodzi żaglowych zaczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za transport większych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł/km. Np., za transport łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Przy transporcie żaglówki na odcinku uiszczono kwotę 2690 zł.