(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

sailing boat Hallberg Rassy 352 (Nr 5252698)

Długość [m]:

10.54

Szerokość [m]:

3.30

Wysokość [m]:

3.70

Waga w kg (łączna):

6.7

Dystans: 533.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Thurgau, Kreuzlingen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Savona

Termin elastyczny


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Aby dostać dokładną wycenę za transport łodzi żaglowej, trzeba podać wielkość i wagę łodzi. Takie dane można uzyskać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od krańca dziobu, aż do środka rufy, natomiast wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, a szerokość wymierza się w najszerszym miejscu żaglówki. Zorientowanie się w wymiarach jachtu ułatwi firmom transportowym dopasować odpowiednią przyczepę i spełnić formalne wymogi narzucone przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeżeli całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze żaglówki jest istotna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim jest transportowana (czyli np. z umeblowaniem, z bagażem). Przed transportem żaglówki, warto zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić wyłącznie te, które są konieczne na pokładzie. Wszelkie elementy, jakie pozostały na łodzi żaglowej powinny zostać zabezpieczone i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny zostać usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu łodzi żaglowej
Koszty przewozu łodzi żaglowej uzależnione są na ogół od wielkości i ciężaru jachtu, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu małych żaglówek rozpoczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za przewóz żaglówki na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.