Sailing Yacht Elan 45 (Nr 7987599)

Sailing Yacht Elan 45
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Sailing Yacht Elan 45
1385 x 418 x 390 cm
10400 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
10400 kg
Dystans
942 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Bouc-Bel-Air

Od 1 paź 2021 do 24 paź 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Normandia, Hawr

Od 31 paź 2021 do 28 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Żeby uzyskać najlepszą wycenę za transport jachtu, trzeba podać gabaryty oraz wagę łodzi. Takie dane można zdobyć od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, natomiast wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu żaglówki. Rozeznanie się w wymiarach jachtu pomoże przewoźnikom dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi nakładane przepisami drogowymi.

W sytuacji, gdy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnej wadze żaglówki jest bardzo ważna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie transportowana (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, warto zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na pokładzie. Wszelkie przedmioty, jakie zostały zostawione na jachcie powinny być zabezpieczone i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny być zdjęte i zwinięte, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu łodzi żaglowej
Ceny transportu jachtu zależne są głównie od rozmiarów i wagi łodzi żaglowej, jak również od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu małych jachtów zaczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz większych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za transport żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Przy transporcie łodzi żaglowej na odcinku uiszczono kwotę 2690 zł.