Salona 38 (Nr 7999500)

Salona 38
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Salona 38
1160 x 360 x 400 cm
6500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
6500 kg
Dystans
2136 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Chorwacja, Żupania Splicko-Dalmatyńska, Split

Od 6 wrz 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västra Götaland, Goteborg

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Kiedy chcemy dostać dokładną wycenę za transport jachtu, należy podać wielkość oraz ciężar łodzi. Takie parametry można zdobyć od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od końca dziobu, aż do środka rufy, za to wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu jachtu. Wiedza o wymiarach łodzi żaglowej pomoże firmom transportowym dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

W przypadku, jeśli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze jachtu jest potrzebna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto wyciągnąć jak najwięcej rzeczy i zostawić wyłącznie te, jakie są niezbędne na pokładzie. Wszelkie elementy, jakie pozostały na żaglówce powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle jachtu powinny być zdjęte i zwinięte, przyrządy elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena transportu jachtu
Koszty transportu żaglówki zależne są na ogół od rozmiarów i ciężaru jachtu, jak również od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu niewielkich żaglówek rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za przewóz jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za przewóz żaglówki na trasie uiszczono kwotę 2690 zł.