(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Sam. osobowy,ok.1050 kg,wymiary (cm): 422(D)x166(S)x137(W), Dostawa: ok. Strzelec Opolskich (47-100) (Nr 4435425)

Marka i model:

samochód osobowy

Waga w kg (łączna):

1050.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Strzelce Opolskie

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.