(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 17:18

samochó osobowy (Nr 2405688)

samochó osobowy

Marka i model:

Mercedes

Waga w kg (łączna):

1780.00

Dystans: 1001.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Koblencja, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łódź, 93-208, Polska

Termin elastyczny