(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-25 11:18

Samochód

(Nr 2241528)
Samochód

Marka i model:

Smart

Waga w kg (łączna):

800.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1130.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Langenfeld, 40764, Niemcy

27 sty 2018

Adres i termin dostawy

Olsztynek, 10-041, Polska

30 sty 2018